Tüm Zamanların En Çok Satan 10 Oyunu


En iyi oyunlar listesinde bu zaman kadar en iyi satış rakamlarını yakalamayı başaran oyunlara yer verdik. Eskiden vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan birçok oyun bu listede yer alıyor. Eğer listemizin 2016 yapımı muazzam grafiklere sahip oyunlarla dolu olduğunu düşünüyorsanız şaşırmaya hazır olun.

 

10. Pac-Man 2003

pacman

Pac-Man bu zaman kadar belki de ek keyif aldığımız ama en basit grafiğe sahip oyunlardan biriydi. Oyun yenilenerek 2003 yılında çıkan versiyonu ile 30 milyon satış rakamına ulaştı. Ancak basit yapısına rağmen en iyi oyunlar arasına girmeyi başarıyor. Ekstra özellikleri olmayarak oynanması nedeni ile tercih sebebi olan bir yapımdır.

 

9. New Super Mario Bros

new_super_mario_bros

Oyun konsolları için yenilenen mario oyunu yine yeni versiyonu ile bile satış rekoru kırmayı başarıyor. 30.79 milyona kadar satış yaparak en iyi 10 oyun arasında yer almakta. Oyun adeta tamamen yenilenerek tekrar oyuncu karşısına gelmiş bulunuyor.

 

8. Wİİ Sports Resort

wii-sports-resort

Spor oyunu severler için yer alan bu yapım içerisinde birbirinden farklı oyunlar yer alıyor. Yani oyun kendi içerisinde farklı spor dallarını oyuncu karşısına getirmiş bulunmaktadır. 33 milyona yakın satışı ile en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

 

7. Tetris 1989

tetris-1989

Zamanının en iyi oyunlarından ve piyasaya çıktığı yıllarda dünya çapında geniş yankı getiren tetrisi bilmeyenimiz yoktur. Tetrisin 1989 yılındaki versiyonu 35 milyonluk satışıyla listemizin 7. Sırasında yer alıyor.

 

6. Mario Kart Wİİ

mario-kart-wii

Sevilen karakter olan Mario için normal versiyon haricinde farklı oyunlarda yapılarak piyasaya sürüldü ve yine ismi sayesinde bir satış rekoru elde etmeyi başardı. Mario Kart Wii oyun konsolunuz da yer almayı başaran kaliteli bir oyun olmakta yada en azından keyif alabileceğiniz farklı bir oyun olmayı başarmaktadır. Satışına gelince ise 36.38 milyon.

 

5. Super Mario Bros

super-mario-bros

Bilgisayar oyunu olarak da karşımıza gelen Mario serisini atari oyunlarından hatırlıyor olmanız gerek. Ve yine her kesimin mutlaka oynadığı ya da oynamasa bile duyduğu oyunlardan biri olan Mario, 41 milyon satış rakamı ile en iyi 10 oyun arasında. Eğer vaktiniz varsa var olan oyun platformunuz için Mario oyunu indirmeniz, uzun bir aradan sonra eskileri hatırlatacak cinsten keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

 

4. Grand Theft Auto V

gta-v

52 milyon satış rakamı ile GTA 5 listemizde yer almayı başarıyor. Grafik konusunda en iyi oyun olmayı başaran GTA ayrıca yeni versiyonu içerisinde aksiyon ve macera konusunda sınırları zorlamakta. Normal GTA serilerinden farklı olarak bu sefer karakterinizin direk bir macera içerisine giriyor ve buda oyuna hızlı bir başlangıç sağlıyor. Bu derece kaliteli bir oyun, donanım olarak biraz kuvvetli özellikler istemekte.

 

3. Minecraft

minecraft

Sadece resmi rakamlara göre 70 milyon satış rakamı bulunan ve 2009 yılında piyasaya girmesine rağmen en iyi oyunlar arasında kalmayı devam ettiren oyun Minecraft olmakta. Oyun hemen hemen her platform için bir sürüm yayınlamış bulunuyor. Mobil platform olmak üzere bilgisayar için de son güncel versiyon site üzerinden gerekli kontroller sonrası yayınlanıyor.Oyun çevrimdışı olarak oynandığı gibi aynı zamanda online olarak da farklı sunucular aracılığı ile oynanmakta.

 

2. Wİİ Sportswii-sports

Wii oyunu aslında özel olarak platform için kurulmuştur. Listemizde yer almasının nedeni 83 milyon satış rakamı ile bunu tam anlamıyla hak etmiş olmasıdır.  Bilgisayar platformu içinde yayınlanmış versiyonunu bulabilirsiniz ama en iyi 10 oyun arasında yer alan Wii Sports kendi konsolunda en iyi oyun zevkini veriyor. Adeta teknoloji aracılığıyla sporu evinizde yapıyorsunuz.

 

1. Tetris 2006

tetris-2006

Dünya üzerinde sadece Tetris 2006 olarak yayınlanan versiyon bile 100 milyon satış rakamına ulaşarak listemizin 1. Sırasına oturuyor. Tetris oyunu oynamayan kişi sayısı oldukça azdır çünkü oyun konsolları haricinde sadece tetris için ayrı özel oyun cihazlarının yapıldığını düşünürsek her yaştan kişinin mutlaka oynadığı bir oyun. İşte bu yapım 2006 yılında birazda yenilerek farklı grafiklerle yine aynı tarz olarak tekrar oyuncu karşısına getirildi.


Like it? Share with your friends!

8
, 8 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Haha Haha
2
Haha
Wow Wow
3
Wow
İyiymiş İyiymiş
2
İyiymiş
Tatlı Tatlı
0
Tatlı

Tüm Zamanların En Çok Satan 10 Oyunu

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş