Sıradışı Oteller


Birbirinden ilginç ve farklı otellere göz atmaya ne dersin ?


1. Hang Nga Guesthouse, Da Lat, Vietnam

1

Uzaktan bakıldığında ağaca benzeyen bu farklı mimariye sahip otelde, daha doğrusu guest house’da gecelik konaklama oldukça ucuz. Gecelik fiyatı 22 Dolar’dan başlıyor, 100 Dolar’a kadar çıkıyor.

 

2. Palacio de Sal, Uyuni / Bolivya

2

Dünyanın en büyük kurumuş tuz gölü üzerine inşa edilmiş olan bu otelin kendisi de içindeki birçok mobilya gibi tuzdan yapılmıştır. Ve otelin dışı da neredeyse gözün aldığı uzaklıklara kadar tuzla çevrilidir.

 

3. Inntel Amsterdam Zaandamn, Amsterdam / Hollanda

3

Bu garip görünümlü otel dışarıdan bakınca birçok evin gelişigüzel dizilmi gibi görünebilir ama dünya çapında en çok tercih edilen oteller arasında.

 

4. V8 Hotel, Stuttgart / Almanya

4

Her odasında farklı bir tema işlenmiş ve otelin isminden de anlaşılabileceği gibi araba tutkunları için tasarlanmış bir otel. Fiyatlar 650 Euro’ya kadar çıkıyor.

 

5. Montaña Mágica Lodge, Los Rios / Şili

5

Doğa dostu olan bu otelin 13 odası bulunuyor ve gecelik fiyatı 225 dolardardan başlıyor. Tabi dağın tepesindeki otele ulaşım olmadığı için uzun bir yürüyüş yapmak gerekiyor. Aynı zamanda farklı etkinliklerinden dolayı odüllü bir otel.

 

6. The Mine Suite (Sala Silvermine), Sala / İsveç

6

Yerin 155 metre altında ve eskiden gümüş madeni olarak hizmet veren madenin bir bölümü otel şeklinde restore edilmiş. Gecelik fiyatı ise 1750 TL.

 

7. Hotel Kakslauttanen, Laponya / Finlandiya

7

Eskimo evleri gibi tasarıma sahip bu odalar camdan yapılmış. Sebebi ise otelin bulunduğu yer kuzey ışıklarını (aurora) izleyebileceğiniz en güzel yerlerden biri olması.

 

8. Hotel de Glace, Quebec / Kanada

8

Kanada’nın Quebec eyaletinde bulunan buz oteli, misafirlerine çok farklı bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Gecelik 400 Dolar fiyatı olsada, 35 Dolara kokteyl ve yemekli turlara da katılmak mümkün. Aynı zamanda özel balayı paketleri de bulunuyor.

 

9. Poseidon Undersea Resorts, Katafanga / Fiji

9

Dünyanın ilk denizaltı oteli Fiji’nin Katafanga Adasında bulunuyor. Henüz yeni açılan otel için 150 bin rezervasyon yapılmış. Haftalık konaklama ücreti ise 41 Bin TL’den daha fazla.

 

10. Hotel Marqués de Riscal, Elciego / İspanya

10

Modern mimariyle yapılmış bu otelin gecelik fiyatı 361 Euro.


Like it? Share with your friends!

10
, 10 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
1
Haha
Wow Wow
2
Wow
İyiymiş İyiymiş
3
İyiymiş
Tatlı Tatlı
0
Tatlı

Sıradışı Oteller

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş