Savaşmadan Kazanmanın Anahtarı!


‘Psikolojik aikido’ nun bir kaç etkili hareketleri, savaşmadan herhangi bir sorunu çözmenizin önünü açıyor. İşte bu aikido tarzının felsefesini anlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

 

  • Psikolojik aikido, saldırganlık öncesi topu dengede tutmaya benzeriyor. İçeri girdikçe, Doğu’da dedikleri gibi davaya katılıyorsun.
  • Kavga etmeyin, çünkü kaçınılmaz olarak karşı mücadele edersiniz. Çok fazla güç ters sonuç verir.
  • Başkalarına liderlik etmeyi öğrenin.
  • Sana bağıran kişi, duygusal haldedir, bu da onların vicdanları kapalı demektir. Bir kişiyle zihnini kapatıp konuşmaya çalışmak gülünçtür. Uyuduğu biriyle konuşmakla aynı şey. Hiç kimseyi iyi bir ruh haliyndeyken başka birine bağırırken gördünüz mü?

  • Kötü olduğumuz zaman ne yapacağız? Biz suçlarız, bağırırız ve ağlarız. Bu nedenle, biri bize bağırdığında, aslında kendisini kötü hissettiği anlamına geliyor. Öncelikle bunu hatırlamaya çalışalım.
  • Karşılıklı bağırmak, boğulan birini kürekle kurtarmak yerine tam tersi suya daha çok itmeye benzer. Kendi öfkesinde aslında boğuluyor. Bu yüzden onlara bunu yapmayın.
  • Çığlıklarını nasıl durduracağını biliyor musun? Sessiz ol ve onları sakinleştirin. Sözlerini dinlerken kendi gerginliğinizi kontrol etmek için de zihinsel olarak kendinizi öven şekilde. “Ne kadar yetenekli biriyim! Böyle bir insana rağmen sakin kalabilirim! ” diye kendinizi telkin etmeye çalışın. Basit sessizlik unutmayalım ki soğuk su etkisine sahiptir.

Meseleyi ispatlamak için o kadar çok şey istersen sessizlik ve sessizlik vermek gerçekten zor bir görev olabilir, ancak elinden geleni yapmaya değer. Çatışmanın bir tarafı akıllıca davranırsa, o zaman herkes mevcut sakin hissediyor. Bu nedenle, psikolojik aikido sanatını ustalıkla kullanmayı denemenizi öneririz – bu şekilde kendi sağlığınız ve yakınlarınızın sakinliği korunacaktır.


Like it? Share with your friends!

8
, 8 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
0
Haha
Wow Wow
0
Wow
İyiymiş İyiymiş
2
İyiymiş
Tatlı Tatlı
0
Tatlı

Savaşmadan Kazanmanın Anahtarı!

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş