Kitaplıkta Uyumak !!!


Okumak sizin için bir tutku ise, bu pansiyon cennetiniz olabilir. Kitap ve Yatak, binlerce kitapla çevrili rafların içinde yerleşik pervazlar içinde kalmanızı sağlar.

Kitap ve Yatak, Tokyo’dan sonra Kyoto, Japonya’daki ikinci şubesini açarak bir pansiyon zinciri haline geldi. Her iki noktada da kitap severler için aynı bir rüya halini alıyor: Bir kitaplıkta uyku dolu, kitap dolu. Karyola da rahat bir gece uykusu için oldukça iyi bir seçenek.

“Kitaplarla çevrelenmediğim sürece uyuyamıyorum.”

Bu sözün sahibi Yazar Jorge Luis Borges, bu pansiyonu görebilseydi şimdiye kadar en iyi uykusunu alırdı. Eminim bunu hayal eden tek kişi de olamaz. Ünlü kitapçı KEIBUNSHA tarafından seçilen hem Japonca hem de İngilizce olarak 5.000 civarında kitap bulunan Book and Bed, turistler ve yerli halklar için oldukça uygun bir seçenek sunuyor.

Hostel Ai Yoshida ve Makoto Tanijiri tarafından, Tokyo veya Kyoto’da dolaşan edebiyat severleri tatmin etmek için Özel Tasarım Ofisinin çalışmalarıyla tasarlandı. Kitap ve Yatak’ta benzersiz bir şekilde tasarlanmış duş ve satın alabileceğiniz şık Japon elbiseleri bulunmaktadır.

Her iki yerde de turist olarak görmek istediğiniz her yere oldukça yakınsınız. Toplu taşıma araçlarına erişim de büyük bir avantaj. Her ikisi de Ikebukuro / Tokyo ve Gion / Kyoto ilçelerinde merkezi bir konumda bulunuyor. Tokyo’ da olan şubesi, yüksek katlı bir binanın yedinci katında katında yer aldığı için iyi bir manzaraya sahip. Fiyatlar ise bir gece için 45 $ civarından başlıyor.

 

Her iki yerde düzinelerce yatak mevcut. Her ranza kişisel bir lamba, özel bir perde, yatak altındaki bagaj alanı, askı ve elektrik prizlerine de sahiptir. Wi-Fi ücretsizdir ancak şampuanlar, havlu, kremler, sabunlar, diş macunu ve diş fırçaları ekstradır, maliyeti yaklaşık 540 Yen (yaklaşık 4,70 ABD doları) civarındadır.

 


Like it? Share with your friends!

1
14
1, 14 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
0
Haha
Wow Wow
1
Wow
İyiymiş İyiymiş
5
İyiymiş
Tatlı Tatlı
2
Tatlı

Kitaplıkta Uyumak !!!

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş