Kimse Açıklayamadı !!!


Dünyamız gerçekten de çok ilginç bir yer. Etrafımızda gerçekleşen olayların büyük bir çoğunluğuna açıklama getirebiliyor olsak da, bazı olaylar var ki fizik yasalarını ve mantık sınırlarını zorluyor. Bugüne kadar açıklanamamış bazı olayları sizler için derledik…

 

1. Taşın İçindeki Hayvanlar

Kurbağa ve bazı küçük hayvanların taşların içinde canlı bir şekilde bulunduğuna dair birkaç belgelenmiş olay bulunmaktadır. Bunlardan başka, benzer bazı olaylar da olmuştur. Örneğin; oduncular tarafından ağaç gövdelerinde istiflenmiş halde bulunan canlı kurbağaların bulunduğu rapor edilmiştir. Daha da ilginç olan ise; bu hayvanların sadece taş ve ağaç gövdesi gibi doğal oluşumlarda değil, aynı zamanda insan yapımı maddelerin içinde de bulunabilmesi. 1976’da Texsas’da bir inşaat ekibi, birkaç yıl önce bizzat kendilerinin yaptığı bir beton kütlesini kırdıklarında, içinde canlı bir kaplumbağa buldular. Kaplumbağa oraya beton atılırken girmiş olsa bile; birkaç yıl boyunca hava ve besin tüketmeden nasıl hayatta kalabileceğine kimse açıklama getiremiyor.

 

2. Jel Yağmuru

Washington, Oakville sakinleri 7 ağustos 1994’te son derece ilginç bir olaya şahit oldular. Herzaman olanın aksine gökten jelimsi, saydam ve iri damlalar halinde bir madde yağdı. Olaydan sonra buna şahit olan kişiler şiddetli nezle benzeri belirtiler göstermeye başladı. Hastalığa bu jelimsi maddenin sebep olduğunu düşünen biri, bu maddenin tam olarak ne olduğunu öğrenmek için, bir örneğini yetkililere gönderdi. Sonuçlar şok ediciydi. Yetkililer bu maddenin içinde insan kanında da bulunan beyaz kan hücreleri keşfettiler. Bunun üzerine daha derin inceleme için, bu enteresan madde hemen sağlık bakanlığına gönderildi ve maddenin içinde iki çeşit bakteri keşfedildi. Bunlardan biri; insanların sindirim sisteminde de bulunan bir bakteriydi. Ancak hiçkimse tam olarak bu maddenin ne olduğunu analiz edemedi ve neden hastalığa sebep olduğu da hala bir sır.

 

3. Siyah Helikopter

7 Mayıs 1994’te Louisiana, Harrahan’da siyah bir helikopter, sebepsizce bir cocuğun peşine takılıp kovalamaya başladı. 45 dakkika süren bu kovalamacanın ardından çocuk bitkin düşüp daha fazla koşamaz hale geldiğinde, helikopterdekiler inerek silahlarını ona doğrulttular ve yine sebepsizce gitmesine izin verdiler. Olaydan sonra yetkililere konuşan genç; helikopterin neden kendisini kovaladığını ve sonrasında gitmesine neden izin verdiğini bilmediğini söyledi. Bu olaydan bir hafta sonra, Washington yakınlarında seyir halindeki bir araba da aynı helikopter tarafından taciz edildi. Kaçmayı başaramayan sürücünün çevresi kısa süre sonra siyah giyen ve silahlı kişilerce sarıldı. Ancak onun da gitmesine izin verildi. Helikopterin kime ait olduğu ve neden bu çeşit eylemler yaptığı halen gizemini koruyor.

 

4. Kaybolan Göl

Mayıs 2007’de Şile, Patagonia’da bir göl ardında 30 metre derinliğinde bir çukur bırakarak, kelimenin tam anlamıyla gözden kayboldu. Daha da şaşırtıcı olan ise; bu gölün 5 mil uzunluğunda, yani hatırı sayılır derecede büyük bir göl olması. Mart 2007’de jeologlar gölü incelemiş ve sıradışı bir bulguya rastlamamışlardı. Ancak bundan sadece 2 ay sonra göl tamamen kurudu ve göle akan bir nehrin suyu da büyük oranda azaldı. Peki ne olmuştu da bu kadar büyük bir göl bir anda ortadan kaybolmuştu? Jeologlar ilk olarak suyun, depremin sebep olduğu bir çatlak tarafından emilebilmiş olacağını düşündüler ancak göl ortadan kaybolduğu sıralarda kayıtlara geçen bir deprem olmamıştı. Sonuç olarak gölün neden kuruduğu sorularına henüz cevap verebilen olmadı.

 

5. Belmez’in Yüzleri

Gördüğünüz yüzler Pereira ailesinin evinde 12 yıldan fazla süredir beliren yüzlerden sadece bazıları. Yüzler kadın yada erkek yüzleri olabiliyor ve her defasında farklı ifadelerle beliriyorlar. Neyin buna sebep olduğunu öğrenmek için bu evde bazı araştırmalar yapıldı. Bu araştırmalar kapsamında evin altında gömülü olan bir ceset çıkartıldı. Ancak ceset oradan çıkartıldıktan sonra bile yüzler, evin duvarlarında belirmeye devam etti. Araştırmacılar konuyla ilgili birkaç hipotez ileri sürdü ancak henüz tam olarak neler olduğunu kimse bilmiyor.

 

6. Carroll A. Deering

Mary Celeste adlı teknenin mürettebatının gizemli ortadan kayboluşundan yaklaşık 50 yıl sonra buna benzer bir başka olay daha meydana geldi. 31 Ocak 1921’de Kuzey Carolina açıklarında Carroll A. Deering adlı bir tekne sahil güvenlik tarafından bulundu ve tekne mürettebatının tamamı kayıptı. Olayı daha ilginç yapan şey ise tüm mürettebatın kayıp olması dışında göze çarpan herhangi bir gariplik olmamasıydı. Yani, eğer zorla alıkoyulmuş olsalar en azından teknede yaşanan herhangi bir boğuşmaya dair bir delile rastlanabilirdi. Ancak herşey normal ve olması gereken yerdeydi. Hatta seyir günlüğünde bile sıradışı bir olaydan bahsedilmiyordu. Olaydan sonra birçok fikir ortaya atıldı. Olay bugün bilinen adıyla Bermuda Şeytan Üçgeni dahilinde gerçekleştiği için, UFO’lar ve paranormal olaylarla ilişkilendirenler oldu. Bir başka düşünceye göre de bu korsanların işiydi. Yine de bu ortadan kayboluşa tam olarak neyin sebep olduğu henüz çözülebilmiş değil.

 

7. Delhi’nin Demir Sütunu

Metallerin kralı demir… Günlük hayatta hemen heryerde görmemiz mümkündür. Evimizin iskeletinden, bindiğimiz arabaya; yemeğimizi yediğimiz kaşıktan, kullandığımız cep telefonuna kadar resmen hayatımızın bir parçasıdır. Ancak demir bile kaderinden kaçamaz. Zamanı gelince paslanmaya mahkumdur. Tabii eğer Delhi’deki demir sütunu saymazsak. 7 metre boya ve 6 tondan fazla ağırlığa sahip bu %98 demirden yapılmış sütun, 1600 yıldır orada öylece duruyor. Paslanmadan… Bilim insanları bunun nasıl olabileceğine bir cevap vermeyi başardılar. Ancak nasıl olmuştu da atalarımız bu cevabı zaten 1600 yıl öncesinden bilmişti ?

 

 


Like it? Share with your friends!

14
, 14 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
0
Haha
Wow Wow
3
Wow
İyiymiş İyiymiş
3
İyiymiş
Tatlı Tatlı
0
Tatlı

Kimse Açıklayamadı !!!

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş