Her Gün Yanlış Yaptığımız şeylere 10 Basit İpucu!


Günlük olarak yaptığımız her şey, bir süre sonra otomatikleşir ve bunları nasıl yaptığımızı düşünmeden yapar hale geliriz ancak bu her zaman pratik olduğumuz anlamına gelmez. Bu yüzden İlginç  Medya olarak size zaman kazandırabilecek pratik bilgileri derledik;

 

Pil şarz sürenizi hızlandırmak

Akıllı telefonunuz “uçuş moduna” girerseniz çok daha hızlı şarz olacaktır.

Anahtarlarınızı sıralama

Her birini oje kullanarak farklı bir renk boyayabilirsiniz. Böylece karıştırma olasılığınızı oldukça düşürürsünüz.

Yumurta nasıl kolayca soyulur

En az güçlükle kabuklarından haşlanmış bir yumurtayı çıkarmak için, kaynatmadan önce suda bir çay kaşığı kabartma tozu koyun.

Ütü olmadan nasıl ütülenir.

Ütü yapmaktan hoşlanmıyorsanız, bu küçük numarayı denemek isteyebilirsiniz. Elbiselerinizi üç küp buz ile kurutucuya yerleştirin ve 15 dakika boyunca bekleyin. Kurutma işlemiyle üretilen buhar giysinizin tüm kırışıklıklardan kurtulmasını sağlar.

 

Telefonunuzu nemden koruyun

Sahilde olduğunuzda ya da duş aldığınızda telefonunuzu su ve nemden korumak için sıradan bir açılır kapanır plastik torba kullanın.

Bilgisayarınızdaki bacakları kullanma

Çoğu bilgisayardaki alt kısmındaki iki adet uzatılabilir bacak, tuşları daha iyi görebilmenize yardımcı olmaya yöneliktir. Ancak, tuşlara bakmadan zaten yazabiliyor iseniz, bunları kullanmanız tavsiye edilmez; uzun süreli kullanımda bileklerinizde ağrıya neden olabilir.

 

Poşetinize plastik uç ekleyin

Sıradan bir plastik şişenin boynu ve kapağının yardımıyla, çabuk kuruması muhtemel gıdaları içeren torbaları hermetik olarak kapatabilirsiniz.

Yiyecekleri eşit şekilde tekrar ısıtma

Yiyecekleri mikrodalga fırında ısıtırken, bir halka şeklindeki tabak üzerine serpiştirin. Bu şekilde eşit şekilde tekrar ısıtılacaktır.

Böceklere karşı savunma

 

Ruj izlerini silme

Sıradan saç spreyi giysiler üzerindeki ruj izlerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. İşareti püskürtün ve yaklaşık 10 dakika bırakın. Daha sonra ıslak bir süngerle ovun ve çamaşır makinesine koyun.


Like it? Share with your friends!

8
, 8 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
0
Haha
Wow Wow
1
Wow
İyiymiş İyiymiş
2
İyiymiş
Tatlı Tatlı
1
Tatlı

Her Gün Yanlış Yaptığımız şeylere 10 Basit İpucu!

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş