Film Mantığı


Sinema sektörü, milyonlarca kişinin çalıştığı, çok ciddi miktarda paraların döndüğü ve dünyanın her köşesine yayılmış dev bir sektördür. Ancak konusu, tarzı yada kategorisi ne olursa olsun hemen her filmde yapılan bazı mantık hataları, dikkatli gözlerden kaçmayı başaramıyor. Bildiğiniz fizik kurallarını unutun ve sizin için derlediğimiz en çok yapılan film hatalarını öğrenin, eğlenin.

 

Komedi filmleri hariç, neredeyse hiçbirzaman tuvalet kullanılmaz. Biri yönetmenlere tuvaletin sık kullanılan birşey olduğunu söylesin.

Filmlerde ışıklar açılıken, normalde olması gerekenden daha gürültülü bir ses çıkartırlar.

Eğer başrol oyuncularından biri hayati olmayan bir yerden vurulursa yada yaralanırsa, yaranın üstünü bir bez parçasıyla sararak hiçbirşey olmamış gibi dövüşe yada çatışmaya devam edebilir. Herzaman galip gelen taraf o olur ve birkaç hafta içinde yaraları iyileşecektir.

Eğer film yada filmin bir kısmı Fransa’da geçiyorsa, direkt yada arka planda bile olsa çok büyük bir ihtimalle Eiffel kulesini görürsünüz.

Birinin bilgisayarındaki bilgilere ulaşılmak isteniyorsa, şifre genellikle bilgisayar sahibinin evcil hayvanın ismidir. Yada kolaylıkla tahmin edilebilir birinci derece yakınlarından birinin ismidir.

Ve neredeyse hiçkimsenin mouse kullandığı görülmemiştir. Bunun yerine tüm işi klavyeyle hallederler.

Eğer filmde bir helikopter varsa, muhtemelen o helikopter çok yakında zamanda patlayacaktır. Bunun tek istisnai durumu, helikopteri başrol oyuncularından birinin kullandığı durumlardır. Aksi takdirde her an patlamaya hazır olabilirsiniz.

Eğer filmlerde başrol oyuncusunun kullandığı araç hariç herhangi bir araca ateş edilirse, araç anında patlayarak bir ateş topuna dönüşür. Aracı başrol oyuncularından birinin kullanması durumunda ise, araç önce ateş alır ve o, aracın içinden çıktıktan saniyeler sonra patlar ve genellikle yara almaz.

Ve havalı adamlar patlamalar gerçekleşirken asla dönüp arkalarına bakmazlar.

Eğer filmde telsiz kullanılıyorsa, en gereken anda bozulup işlevini yitirecektir. Ve hoşurtulu sesler çıkartacaktır. Bu arada iki telsiz arasındaki mesafenin de pek bir önemi yoktur.

Başrol oyuncusu birden fazla kişiyle dövüşüyorsa, rakipleri üstüne toplu bir şekilde değil de tek tek gelir. Bu sayede kahramanımız hepsini döver ve olay yarinden havalı bir şekilde ayrılır. Bu neredeyse her zaman böyledir.

Filmlerdeki erkekler onca yaralanma, vurulma, kesilmelere rağmen acı çektiklerine dair en ufak bir mimik göstermezken; kendilerine yardım eden bir bayan varken yüzlerini ekşitirler.

Alışveriş yapılması durumunda alışverişten dönen kişi elinde bir kağıt torbayla görülür ve içinde de en az bir tane fransız ekmeği vardır. Bu alışverişten geldiğinin delili niteliğindedir.

Eğer filmde şeytani bir yapay zeka yada bilgisayar varsa, kesinlikle bu bilgisayarın manual bir kapatma düğmesi de vardır ve bu düğme saçma derecede tehlikleli bir yerlerdedir ki onu kapatmaya çalışan kişi aksiyonu zirvelerde yaşayabilsin. Eğer bir bomba imha edilmeye çalışılıyorsa, her zaman en son saniyede hatta bazen son saliselerde etkisiz hale getirilir. Bunu da söylemeden geçmeyelim…

Uzayda ışın tabancasıyla ateş edildiğinde, ışın, fizik yasalarına aykırı olarak ışık hızından daha yavaş hareket eder. Yoksa savaşlar bu kadar eğlenceli olmazdı.

Ve sıkça görünenin aksine, uzayda oksijen olmadığı için patlama da olamaz. Tabi bu bilim adamlarının görüşü. Yönetmenler bu konuda biraz farklı düşünüyor gibi.

Polisiye filmlerde, dedektifin soruşturmaları sırasında yolu kesinlikle en az bir kere striptiz kulübüne düşer. Buradaki barmen birşeyler biliyordur ama en başta söylemek istemez ama son derece profesyonel dedektifimiz bir şekilde söyletmeyi başarır.

Ve kötü adam ne zaman polis tarafından kovalanırsa kovalansın, etrafta kesinlikle bir festival vardır. O da bu kalabalıktan faydalanarak kayıplara karışır. Polisler de genellikle tüm olası çıkış noktalarını tutmalarına rağmen, kötü adam kaçmayı başarır.

 


Like it? Share with your friends!

15
, 15 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
4
Haha
Wow Wow
3
Wow
İyiymiş İyiymiş
3
İyiymiş
Tatlı Tatlı
0
Tatlı

Film Mantığı

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş