Dev Eller, Venedik’teki Bir Kanala Katıldı!!!


Dev Eller, Venedik’teki Bir Kanala Katıldı İklim Değişikliği Hakkında Güçlü Bir Mesaj Göndermek İçin

 

Küresel ısınma, patlamadan önce etkisiz hale getirmesi gereken titrek bir bombadır. Bu modern konuyla ilgili farkındalık yaratmak için İtalyan sanatçı Lorenzo Quinn, 2017 Venedik Sanat Bienali için anıtsal bir heykel inşa etti.

Quinn, çalışmalarında insan vücudu parçalarının unsurlarını bir araya getirdiği için yaygın bir şekilde bilinir ve bu proje farklı değildir. Titled Support, Ca ‘Sagredo Hotel’i desteklemek için bir kanaldan yükselen iki büyük eli tasvir ediyor. İnsanların çok geç olmadan küresel ısınmayı uygun bir şekilde tekrar kullanmaları gerektiğini gösteren görsel bir ifade. Lorenzo Quinn, “Venedik, yüzyıllar boyunca kültürlere ilham kaynağı olan yüzen bir sanat şehridir” diyerek Halcyon Galeri’ye verdiği demeçte. “Ancak bunu sürdürmek bizim kuşağımızın ve gelecek kuşağımızın desteğine ihtiyacı var, çünkü iklim değişikliği ve zaman kaybı tehdidi altındadır.”

İnsanın iki tarafını yansıtan – yaratıcı ve yıkıcı – Quinn, çevrelerindeki dünyayı değiştirip yeniden dengeleme yeteneklerini ele alır. Destek, suyun üstündeki binayı tutmaya çalışırken umudunu uyandırır ve durumun kırılganlığını vurgulamaktan korkar. Bu titiz bir idam ile güçlü bir demeç. Sanatçı, “İnsan vücudunun en zor ve en teknik olarak zorlu kısmı olarak görülen şeyi heyecanlandırmak istedim” dedi. “Elin gücü çok, yani sevmek, nefret etmek, yaratmak, yok etmek için elinde tutuyor”.

 

 

 

 


Like it? Share with your friends!

7
, 7 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
0
Haha
Wow Wow
1
Wow
İyiymiş İyiymiş
2
İyiymiş
Tatlı Tatlı
0
Tatlı

Dev Eller, Venedik’teki Bir Kanala Katıldı!!!

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş