Bunları Sizde Gördünüz, Degil mi ?


İnsanoğlunun en büyük meraklarından biri de rüyalar elbette. Herzaman gördüklerimizi yorumlamak gibi bi eğilimimiz oldu. Bunu ya bizzat kendimiz yapmaya çalıştık yada birilerine danıştık. Ama Psikolog Ian Wallace farklı bir yol izledi. 30 yıl boyunca 150.000 den fazla rüyayı inceledi ve en sık görülen 9 tanesini açıklamaya çalıştı.

 

9. Kullanılmayan Bir Oda Bulmak

Bir evin içindeki odalar karakterinizin farklı yönlerini gösterir. Kullanılmayan boş bir oda ise muhtemelen daha önce farkında bile olmadığınız bir yönünüzün yada yeteneğinizin ortaya çıkmak üzere olduğu şeklinde yorumluyor ünlü psikolog ve ekliyor ‘Uykunuzda bu yeteneklerinizi ne kadar keşfetmeye çalışırsanız, gerçek hayatta da kapıların size o kadar fazla açıldığını farkedeceksiniz.’

 

8. Aracın Kontrolden Çıkması

Rüyada görülen araç sizin belli bir konu üzerindeki tutarlı ilerlemenizdir ve eğer aracınızın kontrolden çıktığını görürseniz, bu büyük olasılıkla sizin bu konu üzerindeki başarısızlık korkunuzdan yada konuyla ilgili kaygılarınızdan kaynaklanmış olabilir. Wallace’ın tavsiyesi ise, kaygı ve korkularınızı bir kenara bırakıp rahatlamanız ve içgüdüleriniz size göstediği yolu takip etmeniz.

 

7. Düşmek

Belkide en klasik ve hemen herkesin görmüş olduğu birşeydir rüyada yükseklerden boşluğa düşmek. Wallace’a göre düşme hissi belli bir konuya çok fazla takılı kalıp onun üzerinde gereğinden fazla kafa yormaktan kaynaklanıyor. Yapmanız gereken şey ise çok basit. Sadece biraz rahatlamak ve öylece unutmak. Herşeyin üzerinde kontrol sağlamaya çalışmaktansa, herşeyi akışına bırakmanın bu problemi çözmede faydası olacaktır.

 

6. Uçmak

Uçmak da muhtemelen çoğu insanın deneyimlediği bir rüya çeşidi. Rüyanızda uçtuğunuzu görmeniz, günlük hayatınızda size yük olan bazı sorumluluklardan yada koşullardan kurtulduğunuz anlamına gelir. Rüyanızda gördüğünüz uçma anındaki özgürlük hissini bazılarınız sadece şans yada tesadüf şeklinde yorumlayabilir ama bunun, günlük hayatta vermiş olduğunuz zor bir kararın olumlu sonuçlanmasından kaynaklanmış olma ihtimali yüksektir.

 

5. Hazırlanmadığınız Bir Sınava Girmek

Rüyanızda gördüğünüz sınavlar aslında kendi özeleştiriniz denilebilir. Hazırlıksız girilen bir sınav ise kendinizi bazı konularda yetersiz hissetmenizden kaynaklanıyor olabilir. Kendi başarısızlıklarınızı düşünüp kendinizi yargılamaktansa, yetenekli olduğunuz konulara yönelmeniz ve başarılarınızla mutlu olmanız problemi çözmek için büyük bir adım olabilir.

 

4. Toplum İçinde Çıplak Bulunmak

Rüyalardaki giyisilerimiz, günlük hayatta insanlara karşı tutumumuzu temsil eder. Eğer rüyanızda diğer insanların içinde çıplak bir şekilde bulunduğunuzu görmüşseniz, bunun sebebi muhtemelen kendinizi savunmasız hissettiğinizden yada öğrenilmesinden korktuğunuz bir sır taşıdığınızdandır. Bazen utanç verici olabilme ihtimali olsa bile, insanlara açılmaktan ve onlarla dertleşmekten korkmayın.

 

3. Tuvalet Bulamamak

Rüyada görülen tuvalet, günlük hayattaki temel ihtiyaçlarımızı temsil eder. Eğer rüyanızda zor bir durumda tuvalet bulamama gibi bir problem yaşamışsanız bunun nedeni günlük hayatımızda başkalarının ihtiyaçlarına fazla zaman ayırıp kendinizi ihmal etmenizden kaynaklanıyor olabilir. Çözümü ise geyet basit. Önceliklerinizi değiştirin ve kendinize daha fazla zaman ayırın.

 

2. Diş Dökülmesi

Rüyalar aleminde dişleriniz sizin gücünüz ve özgüveniniz anlamına gelir. Dişleriniz dökülmesi ise, bazı durumların özgüveninize zarar verdiğini gösteriyor olabilir. Durumu kabullenip kendinizi güçsüz hissetmektense bunun sebebi hakkında kafa yormak ve probleminizin üzerine gitmek doğru bir strateji olacaktır.

 

1. Kovalanmak

Bay Wallace’ın 30 yıllık araştırma sonucuna göre en yaygın olarak görülen rüya; biri yada bişeyler tarafından kovalanmak. Pek şaşrıtıcı bir sonuç sayılmaz çünkü bu rüyayı çok büyük olasılıkla siz de gördünüz ve muhtemelen birden fazla kez. Anlamı ise; günlük hayatınızda rahat olmak istediğiniz bi konu var ama bunu bir türlü beceremiyorsunuz. Bu durum aslında kişisel hırsınızın arkasından koşmanız için müthiş bir fırsat. Bu süreçte kendinizi daha derinlemesine keşfedibilir ve başarıya ulaştığınızda kendinizi çok daha rahat ve tatmin olmuş hissedebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

12
, 12 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
2
Haha
Wow Wow
1
Wow
İyiymiş İyiymiş
4
İyiymiş
Tatlı Tatlı
0
Tatlı

Bunları Sizde Gördünüz, Degil mi ?

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş