“Beyni olmadan” doğan bebek ve 3 yıl sonra doktorlar gözlerine inanmazlar!!!


Doğum yapmak her zaman dahil olan herkes için denenen bir deneyimdi. Olayın etrafındaki baskı ve endişe, çocuğun sağlığı risk altındayken daha da yoğunlaşıyor. Bunun bir örneği, dört yıl önce Noah Duvarı olan, hidrosefali nedeniyle şiddetli bir doğum kusuru ile doğan bir bebekti. Bozukluğun bir sonucu olarak, annesinin rahminden şişmiş bir baş ve neredeyse hiç beyin çıkmadı.

 

 

Doktorlar doğumdan önce Shelly’ye, Doğduğu andan itibaren uzun süre hayatta kalamayacağını ve yaşam kalitesinin inanılmaz derecede düşük olacağı konusunda uyarıda bulundu. Hatta Shelly’ye hamileliği sona erdirmesini ya da hayatta kalamayacakları ya da hayatının geri kalan kısmını ağrıyla yaşayacakları bir çocuğa sahip olma riskini sık sık hatırlattı. Yine de, Shelly, risk ne olursa olsun, çocuğunu dünyaya getirmek istedi. Her şeyin gerektiği gibi olması gerektiğine inancı vardı.

 

Beklendiği gibi Noah, hidrosefali akışkan hasarının bir sonucu olarak beyninin% 98’ini işlevsiz bırakarak doğdu. Ama sonra olanlar oldu ve bir mucize oldu. Görünüşte geri döndürülemez durumuna rağmen, Noah’ın beyni giderek kendini büyütmeye başladı.

 

 

Gelişim süreci, sağlık sorunları olmayan bir çocuğa kıyasla daha uzun sürse de, yine de nasıl konuşacağını öğrenebildi ve dört yaşına geldiğinde aslında diğer çocuklarla aynı olan bir beyne sahipti. Spina bifida’nın sonucu olarak halen sağlıkla ilgili aşırı komplikasyonlarla karşı karşıyadır. Noah’s bir milyon durumdaki bir kişidir ve ülke genelinde bir öğretim vakası olarak kullanılacaktır. Ayrıca, Beyni Yok Olan Çocuk adlı inanılmaz düzelmesiyle ilgili bir BBC belgeselinin konusu olacak.

 

 

Bu gibi hikayeler bize alaycı olmamayı, kalplerimizi ve zihinlerini dünyanın imkânlarına açmamızı hatırlatıyor. Shelly’nin gebeliğini takip etme kararı çok büyük bir risk oluştursa da, bu durumla birlikte muazzam maddi destek aldı ve milyonlarca insan için dünya çapında ilham kaynağı oldu ve küçük bir çocuğa tam bir hayat şansı tanıdı.

Lütfen bunu arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın.


Like it? Share with your friends!

2
7
2, 7 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
0
Haha
Wow Wow
3
Wow
İyiymiş İyiymiş
2
İyiymiş
Tatlı Tatlı
0
Tatlı

“Beyni olmadan” doğan bebek ve 3 yıl sonra doktorlar gözlerine inanmazlar!!!

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş