Arka Bahçelerde Bulunmuş 10 İlginç Şey!!


 

Gizli hazine bulmayı ya da önemli bir arkeolojik bulgu bulmayı hayal edenler bile bu kadarını düşünemezdi.

Bunu yapan gerçek insanlardan bazı hikayeler toplayıp senin için derledik… Bu fonlardan bazıları şaşırtıcıyken bazıları da tüylerinizi diken diken yapabilir.

Ferrari

1978’de Los Angeles’taki evlerinin arka bahçesinde iki çocuk yer kazıyordu ve aniden bir Ferrari Dino 246 GTS ile karşılaştı. Polis arabayı kazdığında, çalınmış olabileceğini düşündü. Ancak işin aslı sonra ortaya çıktı ve bir sigorta aldatmacasının parçasıydı. Ferrari, sigorta şirketine teslim edildi ve açık artırmada satıldı.

Tarih öncesi armadillo kabuğu

Arjantinli Jose Antonio Nievas, çiftliğinin yanında dev bir “dinozor yumurtası” buldu. Görünüşe göre bir glyptodonun bir kabuğu vardı – Volkswagen Beetle’ın büyüklüğündeki tarih öncesi bir armadillo. Muhtemelen kavga sırasında bir başka glyptodon ile kavgada oluşan bir deliği vardı.

 

Ortaçağ hazinesi

Avusturya’daki Andreas K., 2007 yılında arka bahçesinde bir hazine buldu: yüzük, broş, toka ve gümüş plakalar gibi yaklaşık 200 mücevher öğesi vardı. Adam her şeyi bir kutuya koydu ve servetini kilerine taşıdı, iki yıl boyunca unuttı. Evini taşımaya karar verdiğinde ancak hatırladı. Uzmanlar mücevheratı değerlendirdiğinde, bunların yaklaşık 650 yaşında olduğunu tespit ettiler. Andreas, hepsini yerel bir müzeye hediye olarak verdi.

Meteoritler – altı tane üst üste

Bu adam bir şey aramak zorunda bile değildi. Arka bahçeye düşen bir göktaşının şansının çok ince olduğunu kabul ediyor musunuz? Bosna’daki Radivoje Lajic, tüm matematiksel tahminlere rağmen 6 tanesinin neredeyse verandasında olduğu için şanslıydı. Belgrad Üniversitesi’nden bilim adamları, gerçek göktaşı olduklarını doğruladı ve şu anda bu anomalinin nedenini anlamak için Lajiç’in evindeki manyetik aktiviteyi araştırıyorlar. Ve Lajiç, ne olur ne olmaz diyerek yakın zamanda çatısını çelik çubuklarla güçlendirmeye karar verdi.

 

Mükemmel korunmuş bir bomba barınağı

Chris ve Colleen Otcasek, Kaliforniya’daki evlerini satın aldığında, Soğuk Savaş döneminde inşa edilen arka bahçede radyasyona karşı dayanıklı bir bomba barınağı olduğunu biliyorlardı. Evde yaşayan bir mühendis daha önce kendisi için inşa etmişti.
Ancak Chris ve Colleen 50 yılı aşkın bir süreden sonra barınakta hiç bir şeyin sağlam kalmayacağını düşünüyorlardı ve daha fazla yanılamazlardı: kağıt havluları, uyku hapları, teneke kutular, kahve, kitaplarla dolu ve mükemmel durumda.

 

Büyük Piramit Cheops’a bir tünel

El Haraneya köyünün sakinlerinden biri, Mısır’daki efsanevi Giza Yaylası yakınlarında, arka bahçesinde kazıyordu ve gizemli bir tünel üzerinde tökezledi. Muhtemelen üç Giza piramitinin en büyüğü ve en eski olan Hufu’nun Büyük Piramidi (Cheops) için gizli bir geçiti farketti. Tünel, Mısır’ı ziyaret eden Eski Yunan tarihçisi Herodot tarafından tasvir edildi.

 

Bir Hintlinin binlerce yaşındaki kemiği

Salt Lake City’den 14 yaşındaki Ali Ertürk, 2014’te korkunç bir keşif yaptı. Bahçesinde bir gölet için bir delik kazıyordu ve yeryüzünde insan kemikleri buldu. Çocuğun babası hemen polisi aradı ve adli tıp testi sonucunda yaklaşık 1,000 yıl önce orada yaşayan bir Amerikalı Hintli kalıntılar olduklarını gösterdi. Arkeologlar bahçede kazı yapmaya devam ettiler ve eski kültürler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına yardımcı olacak Hint mezarı zeminlerini bulmayı umsalarda şimdiye dek böyle bir bulguya rastlanmadı.

 

175.000 dolarlık esrar dolu bir çanta

Aralık 2012’de Los Angeles’tan Mack Reed evinin çatısına güneş pilleri yerleştirmeye karar verdi. Mahzenini açtığında kavanoz, paket ve zarf ile dolu bir torba esrar keşfetti. Görünüşe göre, Reed evde olmadığı zaman birisi arka bahçesine girerek bunları sakladı. Daha sonra, torbanın maliyet tahmini yaklaşık 175.000 $ olduğu tespit edildi. Reed, “Çantayı bulduk ve polisi çağırdık, uyuşturucuya el koyduk ve evimizi gözetim altına almış olduk” sözleriyle suçluya bir not bıraktı; Üzgünüm.

ABD tarihinin en büyük gizli hazinelerinden biri

2013’te evli bir çift, kendi arka bahçesinde köpeğiyle yürürken gizli hazineyi buldu. Paslı bir kutu yerden çıkarmış ve içinde altın para bulmuşlardı. 1847’den 1894’e kadar darbeli sikkelerle dolu sekiz kutu kazılmıştı. Nominal değeri 27.980 dolardı.
Paralar mükemmel bir şekilde korunmuştu ve bazılarına görünüşe göre hiç kullanılmamıştı. Çift, paranın çoğunu açık artırmada sattı.
Bu kutuların arka bahçelerinde nasıl olabileceğini kimse bilmiyor. Bulgu “Saddle Ridge Hoard” lakaplıydı ve açık artırmadaki toplam son değeri yaklaşık 10 milyon dolardı.

Dinazor kalıntıları

1997’de İngiltere Ipswich’teki John Lambert evinin etrafında bir çit inşa etmeye karar verdi. Kazı yaparken kürekle büyük bir kemiğe çarptı, ancak dikkat etmedi ve ahırına aldı, onu 16 yıldır unutarak. 2013’te nihayet bulguları uzmanlara getirdi ve 60-250 milyon yıl önce Dünya’da yaşayan dev bir deniz yılanı olan pliosaurus’un bir kemiği olduğu ortaya çıktı.


Like it? Share with your friends!

12
, 12 points

What's Your Reaction?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Haha Haha
1
Haha
Wow Wow
1
Wow
İyiymiş İyiymiş
3
İyiymiş
Tatlı Tatlı
1
Tatlı

Arka Bahçelerde Bulunmuş 10 İlginç Şey!!

Giriş

Parolayı Sıfırla

Back to
Giriş